17 december 2018 om 09:44
< 1 min lezen

Norovirus in ziekenhuis Harderwijk

In het Harderwijkse ziekenhuis St Jansdal heeft het norovirus toegeslagen, dat darminfectie veroorzaakt. Een woordvoerster bevestigde een bericht van De Stentor. Zes patiënten hebben het virus opgelopen en zijn met zes andere patiënten, met wie ze contact hebben gehad, geïsoleerd om verdere besmetting te bestrijden.

Het norovirus is voor gezonde mensen niet echt gevaarlijk, maar kan flinke risico’s met zich meebrengen bij mensen met een zeer zwakke gezondheid.

Het ziekenhuis volgt de vaste protocollen die gelden bij een uitbraak als deze. Bezoekers van de besmette mensen moeten bijvoorbeeld een mondkapje dragen. Ook moeten bezoekers van hun afdeling hun handen bij aankomst en vertrek wassen met alcohol.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Anna Ziekenhuis opent gespecialiseerde afdeling voor ouderen met botbreuken

    5 december 2025 om 14:40
    • Ziekenhuizen

    Geheim rapport legt grootse plannen voor Amsterdamse ziekenhuiszorg bloot

    5 december 2025 om 13:31

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland