9 augustus 2017 om 09:54
< 1 min lezen

NVWA: dosis fipronil in eierkoek ongevaarlijk

Het bestrijdingsmiddel fipronil is in zeer kleine concentraties aangetroffen in uiteenlopende producten als eierkoeken, eiersalade en mayonaise. Consumenten hoeven zich daar "geen enkele zorgen'' over te maken, zei een woordvoerder van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) dinsdagavond voor de camera van tv-programma Nieuwsuur. "Niet bij normaal gebruik en ook niet als je er iets meer van eet.''

Het bestrijdingsmiddel fipronil is in zeer kleine concentraties aangetroffen in uiteenlopende producten als eierkoeken, eiersalade en mayonaise. Consumenten hoeven zich daar “geen enkele zorgen” over te maken, zei een woordvoerder van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) dinsdagavond voor de camera van tv-programma Nieuwsuur. “Niet bij normaal gebruik en ook niet als je er iets meer van eet.”

Een laboratorium dat producten waar eieren in zijn verwerkt test op de verboden stof, meldde dat onder meer in koek en kippenvlees doses zijn gevonden die ongevaarlijk zijn voor mensen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Veel vrouwen kunnen na borstverwijdering veilig afzien van bestraling

    7 november 2025 om 16:10
    • Ziekenhuizen

    ‘Belangenverstrengeling bij advies over afslankmedicatie’

    7 november 2025 om 15:22

Aankomende evenementen

11 Nov
Course: Participatory action research
  • Noord-Holland