26 juni 2020 om 14:50
< 1 min lezen

Onderzoek naar het effect van het coronavirus op hart en longen

Het Erasmus MC doet onderzoek naar de effecten van het SARS-CoV-2 (corona-)virus op hart en longen. Er wordt steeds vaker gesproken over restschade aan het hart en de longen nadat iemand besmet is geraakt met het coronavirus en daardoor Covid-19-patiënt is geworden. Na het herstel van Covid-19 blijven de longen vaak aangetast en hier is meer onderzoek naar nodig. Dit meldt het Erasmus MC.
 

De longen spelen een belangrijke rol bij het coronavirus. Het virus komt via de luchtwegen naar binnen. Het virus en de daaropvolgende afweerreactie beschadigen de longen vervolgens zodanig dat er ernstige schade aan de longen en aan het hart kan optreden. Daarnaast blijkt dat de patiënten vaak bloedstolsels vormen, onder andere in de bloedvaten van de longen, die zowel het hart als de longen verder beschadigen. Artsen en onderzoekers van het Erasmus MC Thoraxcentrum vermoeden dat deze bloedstolsels kunnen leiden tot ernstige en levensbedreigende afwijkingen zoals pulmonale hypertensie (een verhoogde bloeddruk in de longen). 
 

Onderzoek naar langetermijnschade coronavirus

 
Binnen het Thoraxcentrum werkt een multidisciplinair team van artsen en onderzoekers aan deze specifieke problemen, met als doel een behandelstrategie te ontwikkelen die de gevolgen van een infectie door dit virus zo klein mogelijk maakt. Dit onderzoek richt zich op het voorkomen van de langetermijnschade aan het longweefsel en aan het hart, en op het voorkomen van de langetermijngevolgen van onder andere bloedstolsels in de longvaten die kunnen leiden tot pulmonale hypertensie, een zeer ernstige aandoening die tot hartfalen kan leiden.
 
Geïnteresseerden kunnen een donatie voor dit onderzoek doen op: https://erasmusmcfoundation.nl/gevenparticulieren/doneren/ (selecteer het project: Post-COVID studie Prof. Dr. Joachim Aerts)
 
Door: Nationale Zorggids
 

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Dossier Corona

    Van Lienden moet miljoenenwinst mondkapjes terugbetalen aan Stichting Hulptroepen Alliantie

    5 februari 2025 om 13:37
    • Dossier Corona

    Kinderen met langdurige coronaklachten kunnen ook bij post-covidcentra terecht

    30 januari 2025 om 09:16

Aankomende evenementen

10 Mar
Slim samenwerkenin de zorg event.
  • Utrecht
10 Mar
AMS workshop: writing a good abstract
  • Noord-Holland
11 Mar
Workshop uiterlijke verzorging voor patiënten met kanker
  • Gelderland