21 maart 2016 om 16:33
< 1 min lezen

Opmars durfinvesteerders in Nederlandse zorg

(ANP) – Private equity rukt op in de Nederlandse zorgsector. Marktonderzoek van Boer & Croon Corporate Finance wijst uit dat er de afgelopen jaren steeds meer fusies en overnames plaatsvinden in de branche. Daarbij valt op dat durfinvesteerders zich meer roeren.

Holland Venture bijvoorbeeld nam vorig jaar een belang in tandartsengroep RDW. Bencis verkreeg de meerderheid van de aandelen van medisch technologiebedrijf Welling. Verder kocht Orthopedium, een orthopedische kliniek die in handen is van durfinvesteerder NL Healthcare, de rugklachtenkliniek NedSpine.

Alles bij elkaar deden durfinvesteerders vorig jaar dertig overnames, oftewel 36 procent meer dan in 2014. Daarmee waren ze goed voor meer dan twee vijfde van alle zorgdeals.

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Steeds meer kinderen groeien op in energiearmoede en kampen daardoor met astma en ondervoeding

    Vandaag om 11:12
    • Ziekenhuizen

    Metformine bij diabetes type 2 geeft vrouwen grotere kans om 90 jaar te worden’

    Gisteren om 15:54