Overlevingskans hartstilstand flink toegenomen
23 juni 2022 om 10:27
< 1 min lezen

Overlevingskans hartstilstand flink toegenomen

In Nederland zijn vorig jaar bijna 4000 AED’s geplaatst. Dat zijn draagbare apparaten die door middel van een elektrische schok het hartritme weer kunnen herstellen bij een hartstilstand. Het totaal aantal geplaatste Automatische Externe Defibrillators komt hiermee op 24.500, staat in het jaarverslag van de Hartstichting.

Daar staat ook in dat het afgelopen jaar 25.000 meer Nederlanders zich aangemeld hebben als burgerhulpverlener die een slachtoffer van een hartstilstand binnen 6 minuten kan reanimeren. Daarmee komt het totaalaantal burgerhulpverleners uit op 245.000.

Landelijk reanimatienetwerk 

“Ons land is het eerste land ter wereld dat een dergelijk fijnmazig en landelijk reanimatienetwerk van burgerhulpverleners en AED’s kent. Hierdoor is overlevingskans bij een hartstilstand de afgelopen jaren toegenomen van 9 naar 25 procent”, aldus de Hartstichting.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ouderenzorg

    Meer onderzoek nodig naar fataal ongeval door ongezekerde rolstoel in busje Cordaan

    Vandaag om 12:27
    • Ouderenzorg

    Frauderende zorgaanbieders in Utrecht harder aangepakt

    Gisteren om 16:57