24 juli 2014 om 11:00
< 1 min lezen

Paracetamol bij lage rugpijn net zo effectief als placebo

Klachten als gevolg van lage rugpijn worden niet verminderd door het slikken van paracetamol. Ook leidt het gebruik van het geneesmiddel niet tot een sneller herstel of betere nachtrust. Dit concluderen Australische onderzoekers in het wetenschappelijke tijdschrift The Lancet, zo meldt Trouw.

Volgens de onderzoekers van de Universiteit van Sydney is de effectiviteit van paracetamol nooit goed onderzocht, terwijl het middel op grote schaal geslikt wordt bij acute lage rugpijn. Zij onderzochten 1600 patiënten met klachten aan de onderrug, waarvan een derde drie keer per dag paracetamol kreeg, een derde zelf mocht kiezen wanneer er een paracetamol werd genomen en een derde kreeg een placebo. Patiënten die paracetamol slikten, waren na gemiddeld 17 dagen weer pijnvrij. Mensen die een placebo kregen, hadden na 16 dagen geen pijn meer.

De wetenschappers zijn verrast door de uitkomsten, omdat de werking van paracetamol  wel aantoonbaar is bewezen bij bijvoorbeeld hoofdpijn of kiespijn. Andere wetenschappers die niet betrokken waren bij het onderzoek trekken de onderzoeksmethoden niet in twijfel, maar vinden wel dat dokters op basis van één onderzoek niet moeten stoppen met het voorschrijven van paracetamol.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Anna Ziekenhuis opent gespecialiseerde afdeling voor ouderen met botbreuken

    5 december 2025 om 14:40
    • Ziekenhuizen

    Geheim rapport legt grootse plannen voor Amsterdamse ziekenhuiszorg bloot

    5 december 2025 om 13:31

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland