25 juli 2014 om 18:01
< 1 min lezen

‘Parkinsonmedicijn remt uitzaaiingen kanker’

In de Belgische universiteit UCL hebben onderzoekers ontdekt dat het medicijn Mitoq, dat onderzocht wordt als middel tegen de ziekte Parkinson, mogelijk een gunstige nevenwerking kan hebben bij patiënten met kanker. Het middel blijkt de verdere uitzaaiing van menselijke kankercellen bij muizen te kunnen voorkomen. Dit meldt de Volkskrant.

De onderzoekers testten het middel op menselijke huidkanker en borstkankercellen die in muizen werden geïnjecteerd. In het tijdschrift Cell Reports stelt UCL-onderzoeker Pierre Sonveaux dat de kans groot is dat de testen bij mensen ‘dezelfde gevolgen’ zullen geven.

Een bijkomend voordeel van het middel Mitoq is dat het al is getest op bijwerkingen en verdraagzaamheid in het onderzoek naar Parkinson en hepatitis C. Hierdoor zou de onderzoeksfase veel korter kunnen zijn dan gebruikelijk. Normaal gesproken duurt een onderzoek tien tot twintig jaar, waar het nu misschien in twee tot vier jaar zou kunnen.

Momenteel wordt er naar financiering gezocht voor het testen van het middel op mensen. Ook zal het middel voor andere kankervormen nader onderzocht moeten worden.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Grote explosie in centrum Utrecht; Calamiteitenhospitaal UMC Utrecht open

    Gisteren om 16:43
    • Ziekenhuizen

    CWZ neemt negen nieuwe cardiologen aan na langdurige periode van onrust

    Gisteren om 14:06

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht