18 april 2017 om 17:01
< 1 min lezen

Patholoog-anatoom: ‘Ziekenhuizen spelen dubieuze rol in vaststellen doodsoorzaak’

Volgens patholoog-anatoom Frank van de Goot wordt er bij het overlijden van mensen te vaak uitgegaan van een natuurlijke doodsoorzaak. Ziekenhuizen spelen daarin een dubieuze rol. Dat meldt de Volkskrant.

Door uit te gaan van een natuurlijke doodsoorzaak worden misdrijven over het hoofd gezien, beweert Van de Goot. “Per jaar gaan er 145 duizend mensen dood”, zegt hij. “Van hen worden er maar 285 forensisch onderzocht. Een doodsoorzaak is meestal niet van de buitenkant zichtbaar, dus wordt die erbij gefantaseerd. Kanker of griep, wordt er dan ingevuld.”

Met een collega onderzocht hij 500 mensen die zijn overleden in het ziekenhuis. Ze vergeleken de doodsoorzaak die in het ziekenhuis werd vastgesteld en de doodsoorzaak die uit een sectie naar voren kwam. Ze concludeerden dat 20 tot 25 procent van de doodsoorzaken niet klopt.

De rol die ziekenhuizen spelen, is volgens Van de Goot dubieus. Ziekenhuizen hebben namelijk baat bij dat het aantal verdachte oorzaken niet boven het landelijke gemiddelde uitkomt. “Anders wil geen zorgverzekeraar nog zaken met ze doen. Oftewel: hoe minder goed het ziekenhuis kijkt, hoe beter de cijfers”, aldus de patholoog-anatoom.

Door: Redactie Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Ziekenhuizen Noord-Nederland annuleren afspraken niet

    Vandaag om 13:30
    • Ziekenhuizen

    Medische desinformatie centraal op Dag van Verantwoord Medicijngebruik

    Vandaag om 12:06

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht