4 januari 2013 om 15:23
< 1 min lezen

Plastisch chirurgen: meer aandacht voor gevaar (illegaal) vuurwerk

Het pleidooi van de beroepsvereniging is een reactie op de uitkomst van een inventarisatie en analyse van het het aantal slachtoffers en de ernst van vuurwerkletsel op de afdelingen Spoedeisende Hulp, behandeld door plastisch chirurgen.

Daaruit blijkt dat het aantal vuurwerkslachtoffers met zeer ernstig handletsel het afgelopen jaar sterk is toegenomen. Rond de jaarwisseling werden ruim veertig vuurwerkslachtoffers met ernstige verwondingen door de plastisch chirurgen geopereerd. Dat is vijftien meer dan vorig jaar.

Het ging daarbij niet alleen om om handletsels, maar ook om verwondingen in het gelaat en brandwonden. Negen handen werden gedeeltelijk en vijf handen werden volledig geamputeerd.

In de aanloop naar de jaarwisseling waarschuwden de plastisch chirurgen al voor een groter aantal slachtoffers met ernstig vuurwerkletsel in vergelijking tot voorgaande jaren. “Met name illegaal vuurwerk blijkt onvoorspelbaar en daardoor extra gevaarlijk”, stelt plastisch chirurg Annekatrien van de Kar.

© Nationale Zorggids / Martijn Keitz

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Anna Ziekenhuis opent gespecialiseerde afdeling voor ouderen met botbreuken

    Gisteren om 14:40
    • Ziekenhuizen

    Geheim rapport legt grootse plannen voor Amsterdamse ziekenhuiszorg bloot

    Gisteren om 13:31

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland