8 juli 2015 om 10:50
< 1 min lezen

Prijs voor ziektevoorspellende computer

(Novum) – Een computer die kan voorspellen wat voor ziekte iemand in de toekomst krijgt. Voor de ontwikkeling van dit systeem krijgt Wiro Niessen, hoogleraar Medische Beeldverwerking aan het Erasmus MC en de TU Delft, de Simon Stevin Meester-prijs. Dat is de grootste prijs voor technisch-wetenschappelijk onderzoek in Nederland, waaraan een bedrag van 500.000 euro is verbonden.

Niessen richt zich met dat bedrag op de verdere ontwikkeling van ziektevoorspellende computersystemen. Zijn systeem leert voorspellingen te doen op basis van tienduizenden mri-scans en ct-scans. De scans zijn gemaakt van zowel gezonde als zieke mensen. Daaruit pikt het systeem ziektepatronen op die voor het menselijk oog niet waarneembaar zijn, en dus normaal gesproken ook buiten het zicht van artsen blijven.

Het grote voordeel van deze vroegtijdige diagnostiek is dat artsen preventieve maatregelen kunnen nemen en veel gerichter kunnen behandelen.

 

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Gitaar George Kooymans van Golden Earring in onlineveiling voor ALS-onderzoek

    Vandaag om 11:02
    • Ziekenhuizen

    Online apotheek mag weer medicatie uitgeven aan Nederlandse patiënten

    Vandaag om 10:04

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht