29 november 2012 om 12:14
< 1 min lezen

PVV: bezuinigingen ontwikkelingshulp veel kleiner

DEN HAAG (Novum) – De bezuiniging op ontwikkelingssamenwerking valt lager uit dan het kabinet zegt. Het kabinet heeft het over een miljard euro per jaar, maar in werkelijkheid gaat het om tweehonderd miljoen. Dat zegt PVV-Kamerlid Joram van Klaveren.

Volgens het regeerakkoord van VVD en PvdA wordt er vanaf 2017 een miljard euro bezuinigd. Tegelijkertijd lopen echter de uitgaven automatisch op, onder meer doordat het budget voor ontwikkelingshulp een percentage is van het bruto nationaal product. Per saldo wordt er in 2017 ‘slechts’ tweehonderd miljoen minder uitgegeven dan nu: 4,1 miljard euro in plaats van 4,3 miljard.

Van Klaveren stelt dat het kabinet ‘opnieuw een loopje neemt met de waarheid’. “De VVD heeft ook op dit punt haar kiezers voor de gek gehouden”, zegt de PVV’er, die donderdag een debat zal aanvragen over de kwestie.

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Ziekenhuizen

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht