9 maart 2017 om 12:22
< 1 min lezen

Ruim 7 ton naar onderzoek lymfeklierkanker RuG en UMCG

De Rijksuniversiteit Groningen (RuG) heeft een schenking van 772.000 euro ontvangen van Lymph&Co, een stichting van Prins Bernhard. Geld dat bedoeld is voor onderzoek naar lymfeklierkanker. Het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gaat het onderzoek uitvoeren. Dat meldt NU.nl.

Recentelijk ontdekten wetenschappers dat het lichaam een bepaald netwerk van genen heeft die de groei van lymfeklierkankercellen beïnvloeden. Het UMCG gaat hier nader onderzoek naar doen.

Prins Bernhard, de tweede zon van Prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven, heeft zelf lymfeklierkanker gehad. Hij is oprichter van de stichting Lymph&Co, die grensverleggend onderzoek steunt om de behandeling van lymfeklierkanker te verbeteren. Tijdens een sportieve inzamelingsactie De Hollandse 100, schaatsten en fietsten 750 mensen ruim 3,7 ton bij elkaar ten behoeve van het onderzoek in Groningen. 

Door: Redactie Nationale Zorggids 

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Zorg- en landbouwministers nemen zorgen over longontstekingen bij geitenstallen ‘zeer serieus’

    Vandaag om 14:17
    • Ziekenhuizen

    Erfelijk huidkankergen in Katwijk geeft 40 tot 70 procent meer kans op melanoom

    Vandaag om 12:58

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland