1 maart 2013 om 13:17
< 1 min lezen

Ruim miljoen mensen downloaden EHBO-app

DEN HAAG (Novum) – Ruim een miljoen Nederlanders hebben de EHBO-app van het Rode Kruis op hun mobiele telefoon geïnstalleerd. Inmiddels heeft vijftien procent van de downloaders het programma gebruikt bij noodgevallen. Dat stelt het Rode Kruis vrijdag na onderzoek.

Ruim 88 procent zegt beter in staat te zijn geweest tot hulpverlening. Gebruikers raadpleegden het programma bijvoorbeeld voor naslagwerk en voor het vinden van het dichtstbijzijnde ziekenhuis. Zeker vijftig mensen raadpleegden hun smartphone tijdens hulp bij een hartaanval.

Het Rode Kruis hoopt dat de app, die anderhalf jaar geleden werd geïntroduceerd, het kennisniveau van EHBO onder Nederlanders vergroot. Nu beschikt slechts drie procent over aantoonbare kennis. In Duitsland en Oostenrijk ligt dat met tachtig procent veel hoger.

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    White noise niet zo onschuldig als gedacht en dit is waarom

    Vandaag om 10:01
    • Ziekenhuizen

    Armoede vergroot gezondheidskloof: tot negen jaar korter leven

    Vandaag om 08:55

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg