18 januari 2013 om 09:04
< 1 min lezen

‘Schaatsers moeten polsbeschermers dragen’

DELFT – Bij ijsbanen en populaire schaatsgebieden moeten op grote schaal polsbeschermers beschikbaar gesteld worden omdat de medische behandelkosten voor hand- en polsletsels door schaatsongevallen veel te hoog zijn, zo meldt Reinier de Graaf Groep.

Drie onderzoekers van het Reinier de Graaf Gasthuis in Delft analyseerden de gegevens van in totaal 256 patiënten die begin vorig jaar na een schaatsongeval op de Spoedeisende Hulp van het Delftse ziekenhuis terecht kwamen.

Daaruit kwam naar voren dat de medische behandeling van de 135 patiënten die hand- en polsletsel hadden in totaal uiteindelijk rond de 125.000 euro had gekost.

Om de zorgkosten in het vervolg in de hand te kunnen houden, pleiten de onderzoekers er daarom voor dat schaatsers polsbeschermers moeten dragen.

© Nationale Zorggids / Martijn Keitz

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Overlevingskansen bij tuberculeuze meningitis verbeteren niet bij meer antibiotica

    Gisteren om 13:06
    • Ziekenhuizen

    Inspraak geopend voor vernieuwde vergunning gebruik radioactieve stoffen Slingeland Ziekenhuis

    Gisteren om 11:12

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg