3 september 2015 om 12:31
< 1 min lezen

Schippers: ‘Zorgbestuurders moeten zinnig en zuinig declareren’

Minister Schippers van Volksgezondheid vindt dat de declaraties van ziekenhuisbestuurders ‘zinnig en zuinig’ moeten zijn. Dit schrijft zij in een brief aan de Tweede Kamer, meldt RTL Nieuws.

Schippers beantwoordt hiermee Kamervragen van Kamerlid Pia Dijkstra (D66). Zij stelde vragen over het declaratiegedrag van bestuurders van academische ziekenhuizen. De bestuurders declareren namelijk voor duizenden euro’s aan wijnen, overnachten in peperdure hotels en gaan op reis van het ziekenhuisgeld. Zo slapen bestuurders in dure hotels als Radisson en Hilton en ligt de prijs per nacht veel hoger dan volgens de cao is toegestaan.

Schippers heeft de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) en de Nederlandse Federatie van Universitair Medische Centra (NFU) gevraagd hun leden op de vingers te tikken. “Ik betreur de berichten”, schrijft Schippers. “Het is evident dat wij allen zinnig en zuinig moeten omgaan met de beschikbare middelen. Dat geldt niet in de laatste plaats voor bestuurders van organisaties die een publiek belang dienen, zoals ziekenhuizen.”

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Maken positieve gedachten vaccinaties effectiever? Volgens dit onderzoek wel

    Vandaag om 08:31
    • Ziekenhuizen

    Gitaar George Kooymans van Golden Earring in onlineveiling voor ALS-onderzoek

    Gisteren om 11:02

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht