6 augustus 2014 om 10:50
< 1 min lezen

Steeds meer patiënten overgevlogen vanaf Waddeneilanden

Het aantal zieke mensen dat met een reddingshelikopter vanaf de Waddeneilanden en de Noordzee naar het vaste land is gebracht, is in juli gestegen tot 36. Gemiddeld worden er per maand zo’n 20 vluchten uitgevoerd. Hoewel de helikopters in vakantieperiodes altijd iets vaker vliegen dan buiten het seizoen, is er geen verklaring waarom het er vorige maand zoveel waren. Dit meldt de NOS.

De vluchten worden uitgevoerd door Defensie vanuit Leeuwarden door het 303 Search and Rescue (SAR) Squadron. Patiënten worden meestal overgebracht naar het Medisch Centrum Leeuwarden, maar er worden ook vluchten uitgevoerd naar onder meer Sneek of Dokkum. Mensen die van van boorplatforms worden gehaald worden vaak naar een ziekenhuis in Noord- of Zuid-Holland gebracht.

In de afgelopen jaren is het aantal vluchten met reddingshelikopters flink toegenomen. Vorig jaar werden meer dan 250 mensen vanaf de eilanden, schepen of boorplatforms overgevlogen. Met ingang van volgend jaar zal Defensie geen patiëntenvluchten meer uitvoeren, omdat minister Hennis dit geen taak vindt voor Defensie. De SAR-helikopters zullen dan worden afgestoten. Door het ministerie van Volksgezondheid wordt momenteel naar en alternatief gezocht.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Twee verdachten website Funcaps blijven vastzitten

    6 februari 2026 om 09:19
    • Ziekenhuizen

    Voedingssupplement voor beter seksleven bevat verboden en gevaarlijke stof sildenafil

    6 februari 2026 om 08:35

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht