26 november 2019 om 15:30
< 1 min lezen

Suikers en bevochtigers in sigaret maken rook giftiger

Het toevoegen van suikers en bevochtigers aan sigaretten leidt tot een hogere uitstoot van een aantal giftige stoffen in sigarettenrook. Dit blijkt uit onderzoek van het RIVM naar vijftig commerciële sigarettenmerken. 

Het RIVM analyseerde de suikers (glucose, fructose en sucrose) en bevochtigers (glycerine en propyleenglycol) in vijftig merken sigarettentabak. Suikers worden toegevoegd voor de smaak en bevochtigers zorgen dat de tabak niet uitdroogt. De onderzoekers analyseerden in de rook negen giftige stoffen, waarvan de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) voorstelt om ze te verlagen.

Gehalten reguleren

Wanneer er meer suikers en bevochtigers aan sigaretten worden toegevoegd, komen er meer van deze giftige stoffen vrij. Bovendien maken suikers en bevochtigers de sigaret aantrekkelijk. Daarom beveelt het RIVM aan om de gehalten van beide in tabak te reguleren. 

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Langdurig gebruik van melatonine kan leiden tot ernstige hartproblemen

    Gisteren om 14:27
    • Ziekenhuizen

    Eigenaren Funcaps in de rechtbank: 49 mensen overleden door illegale medicijnen

    Gisteren om 14:05