12 maart 2025 om 10:42
< 1 min lezen

Supermarkt Jumbo roept zonnebloempitten terug vanwege salmonella

Door: Nationale Zorggids /Femke van Arendonk

Supermarkt Jumbo roept per direct de zak BIO zonnebloempitten terug vanwege de mogelijke aanwezigheid van salmonellabacteriën. Het gaat daarbij om de zak van 500 gram, met houdbaarheidsdatum 09-10-2025. De EAN code is 8718452617760. Dat meldt Hart van Nederland.

Klanten mogen de zonnebloempitten niet gebruiken en het product terugbrengen naar één van de supermarkten van Jumbo.  Online bestellingen van de zonnebloempitten kunnen worden teruggebracht naar de winkel, daarvoor is een bonnetje niet nodig. Klanten krijgen het aankoopbedrag terug.

Klachten salmonellabesmetting

Besmette pitten eten kan een gezondheidsrisico vormen voor zwangere vrouwen, jonge kinderen, ouderen en mensen met een zwak immuunsysteem. Een salmonellabesmetting kan zorgen voor klachten als diarree, buikkrampen, misselijkheid en overgeven. 

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Veel vrouwen kunnen na borstverwijdering veilig afzien van bestraling

    7 november 2025 om 16:10
    • Ziekenhuizen

    ‘Belangenverstrengeling bij advies over afslankmedicatie’

    7 november 2025 om 15:22

Aankomende evenementen

11 Nov
Course: Participatory action research
  • Noord-Holland