19 februari 2015 om 14:43
< 1 min lezen

Te vaak verboden middelen in gewassen

(Novum) – Akkerbouwers en siertelers gebruiken te vaak verboden middelen. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) concludeert na onderzoek dat de regels rond het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen beter moeten worden nageleefd, omdat er anders risico’s zijn voor mens, dier en milieu.

Uit een steekproef onder driehonderd akkerbouwbedrijven is gebleken dat de bedrijven onbewust of door onzorgvuldigheid te vaak middelen gebruiken die niet toegelaten zijn. Het goed reinigen van de spuitapparatuur gaat bij deze telers nog vaak mis. Bij tien procent van de bedrijven was sprake van verwijtbaar handelen. Deze bedrijven hebben een boete gekregen.

Van de honderd onderzochte siertelers is twaalf procent in de fout gaan.

De NVWA gaat dit jaar extra inspecties uitvoeren, vooral bij die sectoren die structureel de regels overtreden. Mensen die dat herhaaldelijk doen, worden strenger bestraft.

 

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Minder sterfgevallen doordat er minder fijnstof en stikstof in de lucht zit

    12 december 2025 om 14:47
    • Ziekenhuizen

    Mogelijk meer zieke kinderen uit Gaza opgenomen in Nederlandse ziekenhuizen

    12 december 2025 om 09:55

Aankomende evenementen

13 Dec
Vier samen kerst bij Safina en Sociom
  • Noord-Brabant
21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant