15 januari 2025 om 14:53
< 1 min lezen

Twintig zieke mensen melden zich bij Albert Heijn na eten blauwe bessen

Door: Nationale Zorggids / Femke van Arendonk

Zeker twintig mensen hebben zich woensdag 15 januari bij de Albert Heijn gemeld omdat zij ziek zijn geworden na het eten blauwe bessen. Albert Heijn waarschuwde dinsdag 14 januari dat de blauwe bessen uit de diepvries mogelijk besmet zijn met hepatitis A. Dat meldt Hart van Nederland.

Het RIVM meldde eerder al dat er twaalf besmettingen waren vastgesteld. Twee personen waren na het eten van de bessen in het ziekenhuis terechtgekomen. Het RIVM denkt dat honderden mensen hepatitis A hebben opgelopen na het eten van de bessen.

Ziek

Tien personen die ziek waren geworden, hadden zich dinsdagavond al gemeld bij Albert Heijn. Nu zijn dat er al twintig. 

Hepatitis A

De blauwe bessen met hepatitis A komen oorspronkelijk uit Polen. Het RIVM gaat ervan uit dat een besmette medewerker de onzorgvuldig heeft gehandeld. Hoe de besmetting precies kon gebeuren gaat de Albert Heijn nog onderzoeken. 

Bessen die in een mix met andere vruchten zitten zijn niet besmet, zo zegt de Albert Heijn. Deze bessen komen bij een andere leverancier vandaan. 

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Meisjesbesnijdenis in Nederland verboden, maar nazorgspreekuur blijft hard nodig

    Vandaag om 13:18
    • Ziekenhuizen

    Gesprekken over aanvullend zorgakkoord weer hervat

    Vandaag om 11:36

Aankomende evenementen

10 Mar
Slim samenwerkenin de zorg event.
  • Utrecht
10 Mar
AMS workshop: writing a good abstract
  • Noord-Holland
11 Mar
Workshop uiterlijke verzorging voor patiënten met kanker
  • Gelderland