19 augustus 2016 om 18:03
< 1 min lezen

Vereniging wil astmapuffer tijdelijk van de markt halen

Er zijn verschillende veiligheidsproblemen gesignaleerd bij het gebruik van de astmapuffer van het merk Sandoz. Daarom wil de Nederlandse Vereniging van Huisartsen voor Longziekten en Tuberculose (NVALT) het product tijdelijk van de markt halen. Totdat er meer duidelijkheid is over de veiligheid ervan. Dat meldt de Telegraaf.

Eerder op de dag meldde EenVandaag dat kinderen steeds vaker op de spoedeisende hulp belanden met ademhalingsproblemen. Volgens kinderlongartsen ligt dit aan de astmapuffer van Sandoz. Deze lijkt soms voor ernstige ademhalingsklachten te zorgen, zo erg dat artsen regelmatig prednison moeten voorschrijven.

Bijwerkingsinstituut Lareb heeft 63 meldingen ontvangen over het middel dat in de puffer zit, genaamd salbutamol. Volgens Sandoz is het onverstandig om zomaar te stopen met het middel. De fabrikant adviseert mensen om hun huisarts hierover te spreken eventueel een andere puffer te overwegen. 

Door: Redactie Nationale Zorggids 

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Jeugdzorg

    Anonieme ambtenaar stelt dat iHub te laat ingreep na meldingen over verkrachtingen

    Gisteren om 13:44
    • Jeugdzorg

    Oud-medewerker Openbaar Ministerie vervolgd voor bezit GHB en kinderporno

    Gisteren om 11:38

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht