1 maart 2023 om 09:18
< 1 min lezen

Videoportret van ongeneeslijk zieke mensen bij Stichting Levensportret

De familie van Marc de Hond lanceert woensdag de Stichting Levensportret. Bij deze nieuwe organisatie kunnen alle ongeneeslijke zieke mensen zich melden om van zichzelf een videoportret te laten maken voor familieleden.

De stichting komt voort uit een initiatief van Marc de Hond, die toen hij wist dat zijn einde naderde een videoportret voor zijn kinderen maakte. Hij liet zich door diverse BN’ers interviewen, zodat zijn kinderen later als ze groot zijn toch meer over hun vader te weten kunnen komen.

Uitbehandelde ouders

In eerste instantie richtte de familie van De Hond een stichting op waar uitbehandelde ouders een videoportret voor hun kinderen konden laten maken. Maar het project werd zo enthousiast ontvangen dat de nieuwe stichting het project nu breder trekt. “We kregen aanvragen van mensen zonder kinderen, van jonge mensen, van opa’s en oma’s die iets wilden nalaten voor hun kleinkinderen”, vertelt Brian de Hond, de broer van Marc.

Stichting Levensportret

Jaarlijks krijgen meer dan 100.000 mensen in Nederland te horen dat ze ongeneeslijk ziek zijn. Stichting Levensportret biedt iedereen in deze groep die het wil de kans hun levensverhaal en levenslessen kosteloos vast te leggen in een professioneel geschoten boodschap. De website waar terminaal zieke mensen zich kunnen aanmelden, staat vanaf woensdag online.

De stichting wordt gerund door vrijwilligers en gefinancierd door giften van particulieren en organisaties die zich inzetten voor het ondersteunen van ernstig zieke mensen en hun familieleden.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Medicijntekorten treffen 3,5 miljoen Nederlanders

    Vandaag om 14:28
    • Ziekenhuizen

    Twee kinderen van 10 en 11 jaar vernielen afdeling Franciscus Vlietland

    Vandaag om 13:46

Aankomende evenementen

27 Jan
Prinsenbal bij cv de Houwpiep’n ’t Bouwhuis
  • Overijssel
29 Jan
Vrijdagavond café Heerlijk Happy Karaoke!
  • Overijssel
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg