30 april 2015 om 12:08
< 1 min lezen

Vijf miljoen voor onderzoeksprojecten voor medische innovaties

Het ministerie van Economische Zaken heeft 2,5 miljoen euro toegekend voor de verlenging van zeven veelbelovende onderzoeksprojecten voor medische innovaties. De betrokken bedrijven en academische instellingen dragen gezamenlijk eveneens 2,5 miljoen euro bij. Het onderzoek richt zich onder meer op borstkanker, trombose en prostaatkanker. Dit meldt het Center for Translational Molecular Medicine (CTMM), het instituut waar de projecten onderdeel van zijn. 

Het CTMM wil door publiekprivate samenwerking medische innovaties sneller voor de patiënt beschikbaar maken. In totaal is er voor zeven onderzoeksprojecten 5 miljoen euro onderzoeksbudget beschikbaar voor de komende twee jaar.

“Door deze steun kunnen we reeds langer lopend onderzoek ook daadwerkelijk in concrete medische toepassingen gaan omzetten,” vertelt directeur Peter Luijten. “Dat is niet alleen heel erg goed nieuws  voor patiënten, maar het is tevens een belangrijke economische impuls voor de BV Nederland.”

De zeven onderzoeksprojecten zijn:

  1. Mars&More: Ontwikkeling van Point-of-Care test voor snelle en gevoelige detectie van bloedbaaninfecties.
  2. Voltavalo: Opereren zonder snijden bij borstkanker.
  3. Procamolmed: Validatie van twee nieuwe DNA merkstoffen voor prostaatkanker.
  4. Choice: voorspelling van response op borstkankertherapie.
  5. Micro-bat 2014: Een microscoop-onafhankelijke testmethode voor trombusvorming ter bepaling van het risico op bloeding of trombose.
  6. Ecaf: Ontwikkeling van een niet-invasieve techniek voor de classificatie van boezemfibrilleren op basis van een complexiteitsanalyse van het slokdarm ECG.
  7. deAGEpyr – bestudeert bij zwaarlijvige mensen de effecten van pyridoxamine op insuline gevoeligheid en de vasculaire functie.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Ziekenhuizen

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht
31 Mar
Congres Thuis in de Wijk
  • Noord-Brabant