5 december 2014 om 16:20
< 1 min lezen

VUmc benoemt drie vrouwelijke hoogleraren

Deze week werden in het VUmc drie vrouwelijke hoogleraren benoemd. Met deze aanstellingen worden talentvolle vrouwen gestimuleerd bij de verdere opbouw van hun academische carrière. In 2005 werd voor dit doel de Fenna Diemer-Lindeboom leerstoel ingesteld. Sinds die tijd zijn er 23 vrouwelijke hoogleraren op deze leerstoel benoemd. Dat meldt het VUmc.

Marjolein van Egmond (1971) is benoemd tot hoogleraar ‘oncologie en ontsteking’. Het gaat hier om de Fenna Diemer-Lindeboom leerstoel, ingebed in de afdeling heelkunde van VUmc.

Christa Boer (1971) is benoemd tot hoogleraar ‘onderzoek perioperatieve zorg’. De leerstoel is ingebed in de afdeling anesthesiologie van VUmc.

Wiesje van der Flier (1975) is benoemd tot hoogleraar ‘determinanten van cognitieve achteruitgang en dementie’. Het gaat hierbij om de Pasman leerstoel, ingebed in de afdeling neurologie van VUmc.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Personenauto ingereden op ziekenhuis Heerlen, bestuurder overleden

    16 januari 2026 om 08:39
    • Ziekenhuizen

    UMC Utrecht sluit calamiteitenhospitaal, 1 patiënt behandeld

    16 januari 2026 om 08:35

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht