7 november 2012 om 10:59
< 1 min lezen

Wereld COPD-dag in Havenziekenhuis

ROTTERDAM – Het Havenziekenhuis Rotterdam organiseert volgende week in het kader van Wereld COPD-dag op 14 november een informatiebijeenkomst over COPD voor patiënten, hun partners  als andere belangstellenden. Het thema van deze middag is ‘COPD, zelf de touwtjes in handen’, zo meldt het ziekenhuis.

Er worden diverse lezingen gehouden over omgaan met COPD. Zo geeft een longarts uitleg over wat voor ziekte COPD is en vertelt een verpleegkundig specialist over stoppen met roken.

Naast deze lezingen is er ook een informatiemarkt en worden er drie workshops gegeven. Deze zijn ‘Inhalatietechniek, waarom belangrijk?’ , ‘Algemene activiteiten, zo slim mogelijk’ en ‘Benauwdheid en bewegen’.

COPD staat voor Chronic Obstructive Pulmonary Disease en is de verzamelnaam voor de aandoeningen chronische bronchitis en longemfyseem. Deze ziekte is ongeneeslijk, geeft veel beperkingen en vermindert de levensverwachting met gemiddeld tien jaar.

© Nationale Zorggids / Martijn Keitz

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Ziekenhuizen Noord-Nederland annuleren afspraken niet

    Gisteren om 13:30
    • Ziekenhuizen

    Medische desinformatie centraal op Dag van Verantwoord Medicijngebruik

    Gisteren om 12:06

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht