18 november 2025 om 07:50
< 1 min lezen

Zorgminister over online medicijnen kopen: ‘Jongens, pas op, dit is levensgevaarlijk’

Door: ANP Producties
Bron: ANP

Demissionair zorgminister Jan Anthonie Bruijn roept mensen op om geen medicijnen online te kopen. Dat deed hij in het televisieprogramma Goedemorgen Nederland naar aanleiding van het nieuws dat tientallen mensen mogelijk zijn overleden na het gebruik van medicijnen die via de website Funcaps waren besteld. “Niet voor niks zijn geneesmiddelen alleen maar op recept verkrijgbaar, ga naar de huisarts”, aldus de VVD-minister.

Het Openbaar Ministerie onderzoekt de sterfgevallen, ook de overheid en de inspectie hebben aandacht voor de zaak, aldus Bruijn. Het toezicht op dit soort sites is ingewikkeld, aldus de minister. Hij kan niet zeggen hoeveel websites er zijn die geneesmiddelen verkopen. “Het internet is per definitie een open markt.” Wel is het ministerie “in gesprek” met grote verkoopplatforms.

Voorlichting

Bruijn zet in op bewustwording. Daarbij denkt hij aan samenwerking met het ministerie van Onderwijs, om voorlichting te geven. “Jongens, pas op, dit is levensgevaarlijk”, waarschuwt de minister.

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Nieuwe geneesmiddelen steeds vaker in China getest: hoe representatief is dat voor Nederland?

    Gisteren om 16:27
    • Ziekenhuizen

    Zorgen onder patiënten die bloedverdunner Eliquis gebruiken nu groothandel met levering stopt

    Gisteren om 13:27

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland