14 mei 2025 om 10:05
< 1 min lezen

Angstcultuur en machtsmisbruik: hoofd pathologie Maastricht UMC+ moet weg

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Vanwege klachten over grensoverschrijdend gedrag richting artsen in opleiding (AIOS), heeft hoofd Axel zur Hausen van de afdeling pathologie van het Maastricht UMC+ moeten terugtreden. Op de afdeling zou er sprake zijn van een angstcultuur, machtsmisbruik en een onveilige werkomgeving. Hierdoor vielen arts-assistenten uit met stress of burn-outklachten. Dit meldt RTV Maastricht.

De klachten kwamen vanaf mei 2023 binnen. Enkele maanden later volgde, ondanks verwoede pogingen van Zur Hausen om ze onder de radar te houden, een officiële waarschuwing aan zijn adres. Na onderzoek door d e landelijk toezichthouder RGS in oktober 2023, volgde een kritische conclusie: de opleiding schoot ernstig tekort. AIOS werden vooral ingezet voor productiewerk, waardoor ze niet voldoende leerden. De opleiding staat nog altijd onder toezicht.

Verlof

Zur Hausen en collega-patholoog Véronique Winnepenninckx zitten sinds kort thuis, maar de afdelingshoofd moet nu definitief vertrekken.

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Ziekenhuizen

    Overlevingskansen bij tuberculeuze meningitis verbeteren niet bij meer antibiotica

    Gisteren om 13:06
    • Ziekenhuizen

    Inspraak geopend voor vernieuwde vergunning gebruik radioactieve stoffen Slingeland Ziekenhuis

    Gisteren om 11:12

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg