14 mei 2025 om 10:05
< 1 min lezen

Angstcultuur en machtsmisbruik: hoofd pathologie Maastricht UMC+ moet weg

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Vanwege klachten over grensoverschrijdend gedrag richting artsen in opleiding (AIOS), heeft hoofd Axel zur Hausen van de afdeling pathologie van het Maastricht UMC+ moeten terugtreden. Op de afdeling zou er sprake zijn van een angstcultuur, machtsmisbruik en een onveilige werkomgeving. Hierdoor vielen arts-assistenten uit met stress of burn-outklachten. Dit meldt RTV Maastricht.

De klachten kwamen vanaf mei 2023 binnen. Enkele maanden later volgde, ondanks verwoede pogingen van Zur Hausen om ze onder de radar te houden, een officiële waarschuwing aan zijn adres. Na onderzoek door d e landelijk toezichthouder RGS in oktober 2023, volgde een kritische conclusie: de opleiding schoot ernstig tekort. AIOS werden vooral ingezet voor productiewerk, waardoor ze niet voldoende leerden. De opleiding staat nog altijd onder toezicht.

Verlof

Zur Hausen en collega-patholoog Véronique Winnepenninckx zitten sinds kort thuis, maar de afdelingshoofd moet nu definitief vertrekken.

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Ziekenhuizen

    Zaterdag slechte luchtkwaliteit door smog in midden en zuiden van het land

    Vandaag om 15:17
    • Ziekenhuizen

    Zonnebrandcrème op de bouw: smeeractie moet huidkanker helpen tegengaan

    Vandaag om 13:48

Aankomende evenementen

19 Sep
Jong & Parkinson event | derde zaterdag van september
  • Gelderland
02 Oct
Borstvoedingscafé
  • Friesland
05 Oct
Regionaal IC-café over delier
  • Noord-Brabant