20 december 2024 om 11:06
< 1 min lezen

Apotheekmedewerkers mogen tijdens de kerstdagen niet meer staken

Door: Nationale Zorggids / Femke van Arendonk

Apotheekmedewerkers mogen volgende week niet staken. Werkgevers in de apotheekbranche hadden een rechtszaak aangespannen tegen vakbonden FNV en CNV. De rechter bepaalde uiteindelijk dat de staking niet door mocht gaan. Apotheekmedewerkers wilden met de staking een loonsverhoging afdwingen. Dat meldt Hart van Nederland.

Apotheekmedewerkers waren van plan om rond de kerstdagen meerdere dagen te gaan staken. Openbare apotheken zouden een hele week dicht zijn, omdat de kerstdagen op woensdag en donderdag vallen. 

Stakingsverbod

Advocaten van de Werkgeversvereniging Zelfstandige Openbare Apothekers (WZOA) en de Associatie van Ketenapotheken (ASKA) eisten tijdens de zitting een stakingsverbod. Ze vreesden voor een onherstelbare gezondheidsschade van patiënten die niet op tijd hun medicatie kunnen krijgen. 

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Stalken en bedreigen medewerkers RUG en UMCG levert oud-studente cel en tbs op

    Vandaag om 09:20
    • Zorgpersoneel

    Dossier van patiënte honderden keren geopend bij ggz-instelling Antes

    Vandaag om 09:03