20 februari 2013 om 13:17
< 1 min lezen

Basisopleiding verpleegkunde weinig aandacht voor geriatrie

AMSTERDAM – Ondanks het grote aantal ziekenhuispatiënten dat ouder is dan 65 jaar wordt in de basisopleiding tot verpleegkundige toch nog maar weinig aandacht besteed aan geriatrie, zo meldt het Tijdschrift voor verpleegkundigen (TvZ).

Daarom heeft de beroepsvereniging Verpleegkundigen & Verzorgenden Nederland (V&VN) de vervolgopleiding tot Klinische Geriatrieverpleegkundige ontwikkeld.

Tijdens de Geriatriedagen 2013 werd bekend dat het College Zorg Opleidingen (CZO) de opleiding heeft erkend. Deze non-profitorganisatie accrediteert de zorgopleidingen in Nederland.

“Hiermee erkennen de ziekenhuizen dat ouderen deze specialistische verpleegkundige zorg hard nodig hebben. Niet alleen op afdelingen Geriatrie maar door het hele ziekenhuis heen”, zegt Wim van de Vrie, voorzitter van V&VN Geriatrie Verpleegkunde.

© Nationale Zorggids / Martijn Keitz

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Zoon eist meer duidelijkheid over verdachte dood vader; zorgverleners mogelijk onder ede verhoord

    Gisteren om 12:02
    • Zorgpersoneel

    Vooralsnog geen boete voor zorginstellingen die zzp-regels niet volgen

    22 december 2025 om 10:52

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht