4 maart 2013 om 13:50
< 1 min lezen

Berichten over medische missers ‘demotiverend’

AMSTERDAM – De recente berichtgevingen in de media over misstanden in de medische wereld en het negatieve beeld dat daardoor ten onrechte ontstaat over de gezondheidszorg, hebben een ‘demotiverend’ effect op artsen. Daarvoor waarschuwt cardioloog Marcel Daniëls, zo meldt de Volkskrant.

Gisteren vertelde het bestuurslid van de Orde van Medisch Specialisten in het tv-programma Buitenhof dat een arts weliswaar open moet zijn over dingen die fout gaan, maar dat zijn hoofd er nu af wordt gehakt, wanneer hij uit zijn schulp kruipt. Volgens hem is echter niet elk medisch incident ook meteen een calamiteit.

“Ik merk een gelatenheid onder artsen, hoewel we met z’n allen nu hoog moeten inzetten op kwaliteitsverbetering en kosteninperking”, aldus Daniëls.

© Nationale Zorggids / Martijn Keitz

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Met mbo-diploma Verpleegkunde heb je het beste startsalaris

    9 januari 2026 om 13:03
    • Zorgpersoneel

    Vaker psychische hulpverleners voor leerlingen voortgezet onderwijs, maar extra geld is op

    9 januari 2026 om 11:57

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht