6 november 2012 om 11:41
< 1 min lezen

Bezorgdheid over bezuinigingen ouderenzorg

DEN HAAG – Het kabinet Rutte II wil 2,4 miljard euro bezuinigen op de ouderenzorg, staat in het nieuwe regeerakkoord. Hierdoor dreigen tienduizenden thuishulpen hun baan kwijt te raken, zo verwachten organisaties in de thuiszorg. Dit meldt de Volkskrant vanochtend.

De bezuinigingen van het kabinet maken het voor zowel de cliënt als de professional onnodig ingewikkeld, zegt Francis Bolle van de beroepsvereniging Verpleegkundigen & Verzorgenden Nederland (V&VN). Volgens Bolle gaat door de kabinetsplannen ook de kwaliteit van de zorg omlaag.

Zo wordt er flink gesnoeid in de vergoeding voor huishoudelijke hulp, evenals in de kosten van dagbesteding van bijvoorbeeld dementerende ouderen.

Het is een tegenstrijdig beleid van de regering, vindt Aad Koster, directeur van de koepel van zorgondernemers Actiz. De bezuinigingen kunnen achteraf leiden tot meer kosten voor mensen die huishoudelijke zorg nodig hebben, aldus Koster.

© Nationale Zorggids / Florian Kersten

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Stress bij geneeskundestudenten door concurrentie bij opleidingsplekken en druk om te promoveren

    12 december 2025 om 14:03
    • Zorgpersoneel

    Risico’s voor moeders en pasgeboren baby’s door tekort aan kraamverzorgenden

    12 december 2025 om 10:57

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg