31 mei 2024 om 12:34
< 1 min lezen

BirthVR-bril als alternatief voor pijnstilling bevallende vrouw

In de verloskamers van het Reinier de Graaf ziekenhuis zijn er sinds kort BirthVR-brillen beschikbaar. Vrouwen die een kindje ter wereld brengen, kunnen daarvan gebruikmaken als alternatief voor pijnstillende middelen. De BirthVR-bril geeft vrouwen opdrachten in een virtual reality, die haar helpen met ontspannen. Het doel is om de angsten en pijnklachten te verzachten. Dit meldt het Reinier de Graaf ziekenhuis. 

Vrouwen kunnen er zelf voor kiezen om te gebruik te maken van de BirthVR-bril, die mogelijk pijnstilling met een epidurale of remifentanyl-pomp kan voorkomen. Een anesthesist moet deze pijnstilling toedienen en bij de inzet van de bril hoeft deze misschien minder vaak in actie te komen. Iedere vrouw in Reinier de Graaf bevalt, kan gebruikmaken van zo’n bril.

Positievere ervaring

“Met de BirthVR-bril kunnen vrouwen beter ontspannen. Weeën worden als minder heftig ervaren. Uit onderzoek blijkt dat vrouwen die de BirthVR-bril gebruiken, positiever terugkijken op de bevalling”, zegt gynaecoloog Lindy Santegoets.

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Hoogleraar onderzoekt misstanden met donorzaad Rijnstate

    Vandaag om 13:27
    • Ziekenhuizen

    SeizoensEetwijzer onthult hoeveel pesticiden op jouw seizoensgroente en -fruit zitten

    Vandaag om 10:53

Aankomende evenementen

19 May
Nationale AI in de Zorg Congres
  • Noord-Holland
26 May
Dokter in de Zaal: alles over radiologie
  • Drenthe
04 Jun
Hét netwerkcongres over Data en AI
  • Zuid-Holland