Elke dag een half uur extra tijd voor zorgverleners om te besteden aan patiënt
29 november 2023 om 08:48
< 1 min lezen

Elke dag een halfuur extra tijd voor zorgverlener om te besteden aan patiënt

Artsen en verpleegkundigen hebben elke dag een half uur extra om te besteden aan hun werk, en dus aan patiënten, wanneer ze minder administratie bijhouden. Minder regeldruk halveert hun papierwerk. Dat is de uitkomst van een proef van de intensive cares van acht ziekenhuizen in het oosten en zuiden van het land, waaronder het Radboudumc in Nijmegen, Maastricht UMC+ en het Rijnstate in Arnhem.

Medici moesten vroeger ongeveer honderd verschillende dingen bijhouden in hun administratie. Die gegevens waren onder meer bestemd voor ambtenaren en verzekeraars. Voor het experiment besloten ze om twee jaar lang geen “onzinnige indicatoren” in te vullen. Zo vulden ze geen pijnscores in voor patiënten die überhaupt geen pijn hadden en keken ze niet meer naar doorligplekken bij patiënten die gezond genoeg waren om meteen na de behandeling naar huis te gaan. In plaats daarvan keken de deelnemers alleen nog naar informatie die volgens de initiatiefnemers echt belangrijk is voor de kwaliteit van de zorg die patiënten krijgen.

Vergelijkbaar experiment

Een vergelijkbaar experiment op kleinere schaal was eerder ook positief uitgevallen. De initiatiefnemers willen het project nu uitbreiden naar andere ziekenhuizen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Ziekenhuizen

    Driekwart belletjes naar huisartsenspoedpost betreft geen spoedvraag

    Vandaag om 07:45
    • Ziekenhuizen

    Glutenvrij dieet voor mensen met coeliakie leidt tot financiële stress

    Gisteren om 14:41

Aankomende evenementen

19 May
Nationale AI in de Zorg Congres
  • Noord-Holland
26 May
Dokter in de Zaal: alles over radiologie
  • Drenthe
04 Jun
Hét netwerkcongres over Data en AI
  • Zuid-Holland