10 mei 2013 om 13:15
< 1 min lezen

Fusie Laurens en Thuiszorg Rotterdam kan zonder ontslagen

ROTTERDAM – Een fusie tussen de Rotterdamse organisatie voor ouderenzorg Laurens en Thuiszorg Rotterdam zal volgens bestuursvoorzitter Ids Thepass op korte termijn niet leiden tot ontslagen. Dat meldt Gemeente.nu.

De aankomende veranderingen in de ouderenzorg maken een fusie tussen de twee instellingen op dit moment zeer gunstig. Thuiszorg Rotterdam staat tevens na een moeilijke periode in de zwarte cijfers. Omdat beide organisaties de afgelopen tijd al zijn afgeslankt, zullen er op korte termijn geen arbeidsplaatsen verdwijnen. Op langere termijn zal dit echter vanwege het wegvallen van bepaalde diensten wel noodzakelijk zijn volgens Thepass. “Maar wij verwachten dat grotendeels door natuurlijk verloop op te kunnen vangen.”

De Autoriteit Consument & Markt zal de plannen voor de fusie bekijken en wanneer deze worden goedgekeurd, zal Thuiszorg Rotterdam per 1 juli 2013 onder bestuurlijke verantwoordelijkheid van Laurens vallen. Na de fusie zal de instelling 8.000 cliënten in de thuiszorg en circa 3.000 woonplekken voor verpleeghuiszorg verzorgen. Tevens helpt de instantie jaarlijks 1.500 cliënten in de ongeveer 350 revalidatieplekken waar zij over beschikt.

© Nationale Zorggids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Flevoziekenhuis stopt met handen schudden: ‘Patiënten welkom geheten met glimlach’

    Gisteren om 16:36
    • Zorgpersoneel

    Omstreden gebedsgenezer Tom de Wal aangehouden en weer vrijgelaten

    Gisteren om 13:30

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht