14 mei 2021 om 12:21
< 1 min lezen

GGD maakt nauwelijks gebruik van 5.000 doktersassistenten die willen prikken

Bijna vijfduizend doktersassistenten hebben zich sinds december aangemeld om te helpen met vaccineren, maar GGD’en laten bijna nooit iets van zich horen. Beroepsvereniging NVDA snapt er niets van, want de GGD heeft zesduizend vacatures openstaan. Dit meldt het Algemeen Dagblad. 

Directeurs van GGD’s zeggen verschillende redenen te hebben om geen doktersassistenten in te schakelen. Een daarvan is dat mensen veel uren moeten kunnen maken (minstens 16 tot 24 uur) en dat kunnen veel doktersassistenten niet. Daarnaast maken de GGD’en liever gebruik van uitzendbureaus. “Als wij mensen in dienst zouden nemen, dan moeten we die als we straks geen mensen meer nodig hebben WW doorbetalen. Uitzendbureaus kunnen met dat principe veel beter omgaan”, aldus Annemieke van der Zijden, directeur van de GGD West-Brabant.

Artsen nodig

Het gaat volgens haar en directeur Jaap Donker van GGD Regio Utrecht niet per se om het aantal benodigde prikkers. Er zijn namelijk vooral artsen nodig. Ongeveer duizend, om precies te zijn. De GGD’en starten daar deze week een wervingscampagne voor. Daarnaast bekijkt de organisatie samen met het RIVM en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) of er per vaccinatielocatie minder artsen aan het werk kunnen, met behoud van veiligheid.

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Dossier Corona

    Onderzoek naar post-covid pas sinds kort op gang en nu al is het geldpotje bijna op

    3 december 2025 om 11:03
    • Dossier Corona

    Man fraudeerde voor ruim 8 miljoen euro met subsidie Coronabanen in de Zorg

    1 december 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland