13 mei 2025 om 09:08
< 1 min lezen

Het Adriano Huis vecht besluit IGJ aan: ‘Onze bewoners verdienen rust’

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Het Adriano Huis gaat in bezwaar tegen het ingrijpen van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). Die eist dat het bestuur voor 17 mei opstapt. Volgens het bestuur is dat besluit buitenproportioneel en brengt het de stabiliteit van hun kwetsbare bewoners in gevaar. Dit meldt het Adriano Huis.

Het gaat om mensen met een verstandelijke beperking, zware gedragsproblemen en vaak een achtergrond van trauma of verslaving. Zij hebben juist baat bij structuur, nabijheid en vaste gezichten. Dit besluit ontwricht hun leven, zeggen bestuurders Farid El-Khassim en Jelle Gillissen.

Geen dwang, drang of gedragsonderdrukkende medicatie

In het Adriano Huis werken medewerkers zonder drang, dwang of afzondering. Dit is volgens de bestuurders onmenselijk. Medicatie om gedrag te onderdrukken gebruiken ze nauwelijks. Dat maakt het werk intensief, maar leidt volgens het bestuur tot duidelijke resultaten: minder agressie, gezonder gedrag, betere dagstructuur en meer eigen regie bij de bewoners. “Wij pamperen niet, en we doen niet aan pappen en nathouden. Wij leveren intensieve zorg die vele miljoenen minder publieke middelen kost dan alternatieve opvangvormen, en voorkomen hiermee dat deze kwetsbare doelgroep verder afglijdt in de maatschappij.”

Steun van bewoners

De IGJ vindt de zorg ontoereikend en wil daarom dat het bestuur opstapt. Maar volgens Het Adriano Huis werkt hun aanpak juist goed. Ze krijgen steun van alle achttien bewoners, vertegenwoordigers en hun netwerk. Daarom willen ze via de rechter de aanwijzing laten opschorten.

Het bestuur blijft openstaan voor overleg met de IGJ, maar blijft tegelijk pal staan voor hun visie: zorg met liefde, duidelijke grenzen en respect. “Wij zullen ons ook krachtig blijven inzetten voor onze bewoners, onze medewerkers en de visie waarin wij geloven.”

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Gehandicaptenzorg

    Gezinnen met kind met stofwisselingsziekte ervaren exclusie, stress en werkloosheid

    19 december 2025 om 13:56
    • Gehandicaptenzorg

    Tweede Kamer neemt drie moties voor betere meerzorg aan

    18 december 2025 om 15:48

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg