28 februari 2013 om 12:47
< 1 min lezen

Internetdokter nauwelijks geraadpleegd

UTRECHT (Novum) – De spreekkamer van de internetdokter blijft leeg. Van de mensen die gezondheidsinformatie op internet opzoeken heeft slechts twee procent een internetdokter geraadpleegd. Dat blijkt donderdag uit een onderzoek van gezondheidsinstituut Nivel.

Van de ondervraagden stelt 41 procent dat het niet mogelijk is zijn eigen apotheker of huisarts via internet vragen te stellen. Bijna de helft daarvan geeft aan dat hij die mogelijkheid wel zou willen hebben. Vijftien procent geeft aan dat dit wel kan, maar van deze groep heeft slechts tien procent gebruikgemaakt van deze mogelijkheid. De overige 44 procent weet niet of het mogelijk is via internet vragen te stellen.

Het web wordt vooral gebruikt voor aanvullende informatie. Van degenen die hun arts hebben geraadpleegd zegt twee derde na het bezoek extra informatie via internet te hebben gezocht. Dertien procent geeft aan dit vaak of altijd te doen.

In het onderzoek is niet ingegaan op het soort vragen dat mensen via internet willen stellen. “Maar ik kan me voorstellen dat mensen sneller een afspraak via internet maken dan via internet een diagnose willen laten stellen”, zegt een woordvoerder.

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Met mbo-diploma Verpleegkunde heb je het beste startsalaris

    9 januari 2026 om 13:03
    • Zorgpersoneel

    Vaker psychische hulpverleners voor leerlingen voortgezet onderwijs, maar extra geld is op

    9 januari 2026 om 11:57

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht