13 januari 2026 om 14:29
< 1 min lezen

Isala Zwolle moet vergoeding betalen aan vrouw die zwanger werd met sperma gynaecoloog

Door: ANP

Het Isala Ziekenhuis in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald. De hoogte van de schadevergoeding is nog niet bekend.

De vrouw meldde zich in 1985 bij het toenmalige Sophia Ziekenhuis, de voorganger van het Isala, omdat het al jaren niet lukte om zwanger te worden. Ze kwam onder behandeling bij gynaecoloog Jan Wildschut. Na meerdere onderzoeken en behandelingen bleek in het voorjaar van 1988 dat de vrouw in verwachting was van een drieling. De baby’s werden op 1 november 1988 geboren.

In 2019 kwam naar buiten dat Wildschut zijn eigen sperma had gebruikt om vrouwen te bevruchten. Daarom liet een van de drielingkinderen ook DNA-onderzoek doen. Daaruit bleek dat niet hun vader, maar Wildschut hun biologische vader was.

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Vier weken cel geëist voor mishandeling baby: ‘Het was onhandigheid’

    Gisteren om 15:16
    • Zorgpersoneel

    NU’91 boos over terugdraaien investeringen pandemische paraatheid

    Gisteren om 14:21

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht