7 februari 2017 om 13:42
< 1 min lezen

Longpatiënten delen ervaringen met Treant

Om een goed beeld te krijgen van hoe patiënten de zorg van de Treant Zorggroep ervaren, organiseerde de tumorwerkgroep Longcarcinoom van Treant op 19 januari een zogeheten spiegelavond. Tijdens deze bijeenkomst deelden vier patiënten openhartig hun ziekenhuiservaringen met zorgverleners van Treant. Dit meldt de Treant Zorggroep.

De vier patiënten die als gastspreker waren uitgenodigd, hebben allemaal een longkankeroperatie in ziekenhuislocatie Scheper ondergaan. Hoewel hun ervaringen verschillen, is er wel een rode draad te ontdekken. Zo was er waardering voor de voorlichting en de snelheid van het onderzoeks- en behandeltraject. Ook de verpleegkundige zorg gooide hoge ogen, hoewel verpleegkundigen amper tijd hebben voor een praatje.

Tegelijkertijd werden ook verbeterpunten genoemd. Sommige patiënten zouden na de operatie in Emmen graag naar een ziekenhuislocatie dicht bij huis worden overgebracht. Verder was er tijdens de opname soms onduidelijkheid over de inname van medicijnen. Ook pleiten patiënten voor heldere instructies over de activiteiten en oefeningen die ze thuis kunnen doen.

De genoemde aandachtspunten worden door de tumorwerkgroep Longcarcinoom vertaald in concrete verbeteracties. Alle deelnemers aan de spiegelavond worden hierover schriftelijk geïnformeerd, belooft Steven Rutgers. De bijeenkomst werd bijgewoond door vijfentwintig toehoorders van negen verschillende disciplines.

Door: Redactie Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Drie uitzendkrachten iHub opgepakt voor verkrachting minderjarige bewoners

    24 december 2025 om 10:14
    • Zorgpersoneel

    Zoon eist meer duidelijkheid over verdachte dood vader; zorgverleners mogelijk onder ede verhoord

    23 december 2025 om 12:02

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht