Vandaag om 13:28
< 1 min lezen

Medewerkster Coloriet maakt en deelt filmpjes van oudere bewoners, maar niemand doet aangifte

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Een 20-jarige zorgmedewerker in opleiding stond onlangs voor de rechter. Ze stond terecht voor het maken en delen van ongepaste filmpjes van dementerende bewoners van Coloriet in Lelystad. Het Openbaar Ministerie (OM) eist ondanks het gebrek aan aangiftes rechtvaardigheid voor de gedupeerde ouderen, maar de rechtbank spreekt de vrouw vrij. Al betekent dat niet dat ze juist handelde. “Wat u heeft gedaan, is ronduit smakeloos.” Ook is ze op non-actief gesteld door Coloriet. Dit meldt Omroep Flevoland.

Tussen 1 november 2024 en 6 mei 2025 maakt de 20-jarige zorgverlener in opleiding foto’s en filmpjes van acht bewoners, waarvan de oudste 95 jaar oud. Ze maakte beelden van ouderen die zonder kleding sliepen of met een ontbloot bovenlijf op het toilet zaten. Ze schoot foto’s van een bilspleet en schaamstreek en twerkte op een filmpje bij een bewoner.

Realistisch beeld van ouderenzorg

Deze foto’s en video’s stuurde ze naar een vriendin. In teksten erbij sprak ze veel met kanker. Een foto van een bewoner die lag te slapen kreeg de begeleidende tekst “omg kk irritant”. De vrouw, bij wie zwakbegaafdheid is vastgesteld, heeft spijt van haar handelen. Ze stelt altijd met liefde met de bewoners te hebben gewerkt en haar vriendin enkel een realistisch beeld van haar werkvloer te hebben willen laten zien. “De regels voor telefoongebruik bij Coloriet heb ik geschonden. Daar heb ik heel veel spijt van en excuses voor aangeboden op mijn werk.”

Smakeloos

Volgens de rechter hoort het maken van beledigende beelden niet in de rechtbank thuis. Er is geen aangifte gedaan door Coloriet of door familieleden, wat de zaak nog minder juridisch relevant maakt. Wel liet de rechter de vrouw weten dat ze ronduit smakeloos handelde en de arbeidsrechtelijke grens is overgegaan.

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Ouderenzorg

    Miljarden naar ouderenzorg, maar kwaliteit blijft onzichtbaar

    Vandaag om 09:53
    • Ouderenzorg

    Inspectie grijpt in: zorgbureau Utrecht moet stoppen

    Vandaag om 09:12

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg