10 november 2012 om 20:01
< 1 min lezen

‘Medicijncontrole apothekers ondermaats’

DEN HAAG (Novum) – De veiligheid van patiënten is in gevaar doordat apothekers niet goed meer controleren of medicijnen die ze meegeven wel geschikt zijn. Dat blijkt uit een brief van apothekersorganisatie KNMP, meldt RTL Nieuws. In een reactie meldt de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) zich zorgen te maken.

In de brief stellen de apothekers dat het nabellen en controleren van medicijnoverzichten tijd en geld kost. Sinds begin dit jaar krijgen ze daar geen vergoeding meer voor van zorgverzekeraars. Daarom schieten controles erbij in.

Door het uitblijven van controles kan het bijvoorbeeld voorkomen dat mensen medicijnen meekrijgen, die niet samengaan met andere medicijnen die de patiënten gebruiken. Onderzoek zou uitwijzen dat jaarlijks honderden mensen onnodig in het ziekenhuis belanden door dit soort medicatiefouten. Sommige patiënten overleven het zelfs niet.

De IGZ heeft in een reactie aan RTL Nieuws laten weten het ‘zorgelijk’ te vinden dat apothekers aangeven ‘dat een aantal zakelijke randvoorwaarden onvoldoende ingevuld zijn om aan deze voor de patiëntveiligheid belangrijke richtlijn te voldoen’. De inspectie ziet daarom strenger toe op veilige medicijnenverstrekking. Dit jaar werden al drie apotheken onder toezicht gesteld vanwege onveilige medicatieoverdracht. Een daarvan werd zelfs tijdelijk gesloten. De inspectie vindt geldproblemen geen reden om minder strikt te handhaven. De patiëntenorganisatie NPCF vindt de handelwijze van apothekers zelfs onverantwoord: “Als apothekers zeggen dat ze hun werk niet meer goed kunnen doen, moeten ze het maar helemaal niet meer doen”, zegt voorzitter Wilna Wind.

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Drie uitzendkrachten iHub opgepakt voor verkrachting minderjarige bewoners

    24 december 2025 om 10:14
    • Zorgpersoneel

    Zoon eist meer duidelijkheid over verdachte dood vader; zorgverleners mogelijk onder ede verhoord

    23 december 2025 om 12:02

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht