20 februari 2013 om 15:21
< 1 min lezen

‘Meer openheid over medische missers’

AMSTERDAM – Ziekenhuizen en instellingen zouden minder snel bereid zijn fouten te melden, wanneer ze daarmee publiekelijk te kijken worden gezet. Daarvoor waarschuwt hoogleraar gezondheidsrecht Johan Legemaate naar aanleiding van het bericht van gisteren dat een lijst met medische missers in de zorg naar RTL Nieuws is gelekt. Dat meldt de Volkskrant.

De patiëntenfederatie NPCF pleitte ervoor meldingen die bij de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) worden gedaan, voortaan anoniem openbaar te maken. Legermaate is het eens dat er de zorg meer openheid moet komen, maar ziet een andere oplossing voor zich.

Volgens hem moeten artsen en zorginstellingen opener worden tegenover slachtoffers over fouten en missers die gemaakt worden. Hij vindt het weliswaar een reële vraag of dergelijke incidenten altijd goed worden behandeld, maar het openbaar maken van deze IGZ-lijst is wat hem betreft daar geen oplossing voor.

© Nationale Zorggids / Martijn Keitz

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Zorgpersoneel

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht