23 april 2025 om 10:01
< 1 min lezen

Meerderheid leden FNV en CNV stemmen in met cao ggz

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Een ruime meerderheid van de leden van vakbond CNV en driekwart van de leden van FNV zijn akkoord met de nieuwe cao ggz. In 19 maanden stijgen de lonen gemiddeld met 8 procent. Voor onregelmatig werk loopt dit op tot 9,5 procent. Ook gaat het minimumloon in stappen omhoog naar 16 euro per uur. De vakantietoeslag stijgt naar 8,33 procent. Dit melden FNV en CNV.

De cao biedt meer dan alleen geld. Medewerkers krijgen volledige loondoorbetaling bij geboorte- en ouderschapsverlof. De regeling geldt nu ook voor medewerkers in crisisdiensten. Verder krijgen zij extra toeslagen voor werk buiten het rooster, en dubbele vergoeding voor crisisdiensten. Het balansbudget verdubbelt van 500 naar 1.000 euro. Dit budget kunnen werknemers inzetten voor extra vrije tijd, persoonlijke ontwikkeling of opleiding. Wie het gebruikt voor scholing, kan tot 1.400 euro ontvangen.

Vrije weekenden blijven vrij

Ook komt er maatwerk voor medewerkers met hormonale klachten of in rouw. CNV-leden dwongen daarnaast af dat zij geen cliënten meer in hun eigen auto hoeven te vervoeren, wat de veiligheid vergroot. Een ander belangrijk punt is de werk-privébalans. Vrije weekenden blijven echt vrij en wie niet is ingeroosterd, hoeft niet stand-by te staan. Nieuwkomers starten voortaan direct in de juiste functieschaal. Ook de stagevergoeding stijgt naar 500 euro. De generatieregeling krijgt een duidelijkere plek, los van andere regelingen.

Petitie NU’91

Niet alle bonden staan overigens achter het onderhandelaarsakkoord. NU’91 heeft onlangs een petitie in het leven geroepen om andere vakbonden aan te sporen om ertégen te stemmen. De beroepsorganisatie vindt het verantwoord om hier akkoord mee te gaan, met name omdat de loonstijging onvoldoende is en de veiligheidsmaatregelen tekortschieten.

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • GGZ

    Vaker psychische hulpverleners voor leerlingen voortgezet onderwijs, maar extra geld is op

    Gisteren om 11:57
    • GGZ

    Nederlanders blijven bereid elkaar te helpen – en dat is essentieel voor de toekomst van de zorg

    8 januari 2026 om 15:50

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht