14 oktober 2014 om 10:33
< 1 min lezen

‘Minder banen weg door bezuinigingen in de zorg’

(Novum) – In de zorg verdwijnen minder banen dan eerder door het kabinet is aangekondigd. Zo’n dertigduizend werknemers worden de dupe van de bezuinigingen in de zorg. Dat blijkt uit nieuwe berekeningen van het kabinet, meldt minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport Edith Schippers (PvdA) dinsdag.

Een jaar geleden becijferde het kabinet dat ongeveer 54 duizend mensen hun baan zouden verliezen. Dit stond gelijk aan 27 duizend voltijdsbanen. Het kabinet denkt nu ongeveer twaalfduizend voltijdsbanen te moeten schrappen.

De plannen werden eveneens aangepast na onderhandelingen met de ChristenUnie, D66 en de SGP. Ook ontwikkelen sociale partners plannen om mensen bij te scholen of aan nieuw werk te helpen. Hiervoor is honderd miljoen euro beschikbaar.

Vooral veel mensen in de thuiszorg en ouderenzorg verliezen hun baan. Staatssecretaris van Volksgezondheid Martin van Rijn (PvdA) realiseert zich wel dat veel mensen in onzekerheid leven over hun baan. “We blijven er alles aan doen om mensen aan het werk te houden.”

Vakbond Abvakabo reageert in het AD dinsdag sceptisch op de nieuwe berekeningen. “Het kabinet telt niet-verlengde tijdelijke contracten al niet mee. Die staan ook niet in de statistieken”, aldus bestuurder Lilian Marijnissen. “Het wordt veel erger.”

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Ouderenzorg

    DAF Museum biedt digitale rondleidingen aan voor bewoners van zorginstellingen

    Vandaag om 09:59
    • Ouderenzorg

    Ouderenzorg Utrecht slaat handen ineen en werft ongeschoold personeel met zorghart

    Vandaag om 09:42

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht