23 oktober 2014 om 11:37
< 1 min lezen

Negen ziekenhuizen klachtenvrij door 2013; OLVG scoort slechtst

Er is vorig jaar het meest geklaagd over behandelingen in het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis in Amsterdam. Dit blijkt uit cijfers uit het Kwaliteitsvenster van de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ). Op de 2e plaats staat het Albert Schweitzer Ziekenhuis, gevolgd door het HagaZiekenhuis. Negen ziekenhuizen kwamen 2013 klachtenvrij door. Dit meldt NU.nl. 
 

Er werden in totaal 213.256 dag- en poliklinische behandelingen uitgevoerd in het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis. Met 64 gegronde klachten houdt dit in dat er 3 klachten per 10.000 behandelingen ingediend zijn. Het OLVG scoort daarmee het slechtst van de Nederlandse ziekenhuizen. In vergelijking met de jaarcijfers van 2012 verdrievoudigde het aantal klachten bijna. Het OLVG ontving in 2012 23 klachten over 220.345 behandelingen. Dat staat gelijk aan 1 klacht per 10.000 behandelingen. 
 
Het Albert Schweitzer Ziekenhuis in Dordrecht heeft de op een na slechtste score. In 2013 werden 81 klachten gegrond verklaard. 272.853 behandelingen werden uitgevoerd en daarmee komt de klachten-behandeling ratio te staan op 2,97 klachten per 10.000 behandelingen. In 2012 was dit ongeveer hetzelfde. 
 
Het HagaZiekenhuis uit Den Haag sluit de top 3 af. 52 klachten werden gegrond verklaard. 229.212 behandelingen werden uitgevoerd en dus zijn er 2,2 klachten per 10.000 behandelingen binnen gekomen. In 2012 lag de ratio nog op 1,4 klachten per 10.000 behandelingen. 
 
Volgens het Kwaliteitsvenster zijn er negen ziekenhuizen die klachtenvrij 2013 doorgekomen zijn. Het gaat om het Zaans Medisch Centrum, Wilhelmina Ziekenhuis Assen, Havenziekenhuis (Rotterdam), Het Oogziekenhuis Rotterdam, Nij Smellinghe (Drachten), Antoni van Leeuwenhoek (Amsterdam), Ziekenhuis Bethesda (Hoogeveen), De Sionsberg (Dokkum) en Tjongerschans (Heerenveen). 
 
Het NVZ Kwaliteitsvenster neemt 10 onderwerpen die de kwaliteit van het ziekenhuis reflecteren in ogenschouw. 84 ziekenhuizen hebben op dit moment gegevens over een of meerdere onderwerpen vrijgegeven. 
 
© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    IGJ gaat bestuurlijke boetes openbaar maken vanaf 2026

    Gisteren om 13:31
    • Ziekenhuizen

    3FM Serious Request haalt recordbedrag op voor Spieren voor Spieren

    Gisteren om 08:39

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht