9 januari 2015 om 10:51
< 1 min lezen

Extra steun kabinet voor ebolabestrijding

(Novum) – Minister Lilianne Ploumen van Ontwikkelingssamenwerking (PvdA) steunt een project van de Nederlandse hulporganisaties voor ebolabestrijding. Ze stelt daar bijna tien miljoen euro voor beschikbaar. De minister heeft dit vrijdag bekendgemaakt. Eerder droeg Nederland al 38 miljoen bij aan ebolabestrijding.

Ploumen bezocht donderdag Freetown, de hoofdstad van Sierra Leone. Dit land is, samen met de buurlanden Liberia en Guinee, het zwaarst getroffen door de ebolacrisis. Die heeft inmiddels aan ruim 8200 mensen het leven heeft gekost.

Het gezamenlijke voorstel van de Nederlandse hulporganisaties omvat onder meer de training van lokale gezondheidswerkers voor veilige begrafenissen, distributie van hygiënekits en informatie campagnes op radio en tv.

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Drie uitzendkrachten iHub opgepakt voor verkrachting minderjarige bewoners

    24 december 2025 om 10:14
    • Zorgpersoneel

    Zoon eist meer duidelijkheid over verdachte dood vader; zorgverleners mogelijk onder ede verhoord

    23 december 2025 om 12:02

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht