25 september 2019 om 16:21
< 1 min lezen

Negeren baas voor het eerst vastgelegd in cao

Buiten werktijd niet direct te hoeven reageren op berichtjes of telefoontjes van je baas. Werknemers in de gehandicaptenzorg kunnen dat binnenkort ongestraft doen. In hun cao is namelijk het recht op onbereikbaarheid opgenomen en dat is voor het eerst in Nederland.

Volgens vakbond FNV is door de leden zelf aangegeven dat ze niet altijd bereikbaar willen zijn. “Daar hadden onze leden echt last van”, zegt FNV-bestuurder Karim Skalli. “Die afspraak garandeert dus dat je eindelijk echt vrij bent op je vrije dag.” De FNV wil ook in andere cao’s het recht op onbereikbaarheid opnemen als hun leden aangeven dat ze dat onderwerp belangrijk vinden. Vakbond CNV heeft het onderwerp weleens aangekaart, maar nog nooit in een cao vastgelegd.

In andere Europese landen staat het thema al langer op de kaart. Automaker Daimler biedt werknemers de optie om binnenkomende mailtjes als ze op vakantie zijn automatisch te laten weggooien. Bij Volkswagen worden e-mails die na kantooruren binnenkomen tegengehouden en pas de volgende ochtend bezorgd. In Frankrijk is het sinds 2017 in de wet opgenomen dat je het recht hebt om buiten werktijd onbereikbaar te zijn.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Gehandicaptenzorg

    De Nationale Zorggids wenst iedereen een heel gelukkig nieuwjaar!

    Vandaag om 08:39
    • Gehandicaptenzorg

    Dit dorp heeft vanaf maart 2026 twee zorgboerderijen voor mensen met beperking

    Gisteren om 14:20

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht