werken in de zorg

Het coronavirus heeft ons allemaal in zijn greep. Zowel ons privéleven als ons professionele leven worden hierdoor beïnvloed. De zorg is een beroepsgroep die het deze periode zwaar te verduren heeft. Gelukkig zit Nederland in een dalende lijn als we kijken naar het aantal coronabesmettingen, maar er wordt nog altijd veel van onze zorghelden gevraagd. Werken als zorgmedewerker in tijden van corona heeft echter ook mooie kanten. Het geeft bijvoorbeeld veel voldoening om bij te dragen aan het herstel van kwetsbare patiënten. Dit geeft het werk extra diepgang, en daarom haalt een medewerker in de zorg veel voldoening uit zijn functie. 

Werken vanuit een roeping 

Als er één organisatie is die daar alles vanaf weet, dan is het de detacheerder voor Zorg & Overheid
Joinuz. Door zorginstellingen en gedreven zorgprofessionals met elkaar te matchen, draagt Joinuz een steentje bij aan ontwikkelingen binnen een branche die vraagt om een groot aanpassingsvermogen. De eigenzinnige detacheerder werft mensen voor zijn opdrachtgevers, die vanuit een roeping in de zorg willen werken. Op die manier kunnen zij samen met hart en ziel het verschil maken, ook in tijden van corona. Joinuz biedt interessante vacatures in de zorg in diverse functies, op allerlei niveaus. Henk-Jan en Ayinda werken via de organisatie beiden als hbo-verpleegkundige. Wij vroegen aan hen hoe zij het ervaren om in deze spannende tijd hun werk te doen.
 

Veel waardering 

Ayinda vond haar droombaan via Joinuz en werkt op de afdeling revalidatie bij Evean Oostergouw in Zaandam. Op het moment worden daar twaalf patiënten verpleegd, van wie er drie zijn besmet met het virus. Na de corona-uitbraak is de complete afdeling op slot gezet. ‘Het is best wel vreemd en ook benauwend om voortdurend met een mondkapje op te werken’, vertelt Ayinda. ‘Hoe ik het ervaar om in deze bijzondere periode in de zorg te werken? Het voelt goed om mij op deze manier in te zetten. Van mijn naaste omgeving krijg ik veel waardering voor mijn mooie beroep.'  
 

Corona-unit 

Henk-Jan versterkt de corona-unit van Woonzorggroep Samen in Wieringerwaard. Die afdeling is speciaal in het leven geroepen om mensen te verplegen die net niet ziek genoeg zijn om te worden opgenomen op de intensive care van een algemeen ziekenhuis. ‘De unit waar ik mijn bijdrage lever, heeft zestien bedden beschikbaar. Daarvan zijn er nu drie bezet. Eventueel wordt de capaciteit van de corona-unit verder uitgebreid. ‘Iedereen die op onze afdeling werkt, is nieuw en er is niemand die ons echt kan inwerken. We zoeken daarom samen naar een goede modus en werkwijze. Maar gelukkig bestaat ons team uit allemaal prettige collega’s en dus komen we er wel.’ 
 

Confronterend 

Heel angstig om zelf het corona-virus te krijgen is Henk-Jan niet. ‘Ik ga er hoe dan ook vanuit dat ik het krijg, al hoop ik wel dat dit een milde vorm betreft. Wat mij wel angst inboezemt, is het idee om mijn familie en vrienden aan te steken. Daarom heb ik mijzelf thuis in een soort quarantaine geplaatst. Houd jezelf en je dierbaren zo goed mogelijk in acht.’