11 juni 2021 om 10:00
< 1 min lezen

Preventieplan voor zorgmedewerkers moet zorg gezond maken

Het Preventieplan voor zorgmedewerkers van Stichting IZZ, Coöperatie PGGM en Stichting FWG moet ervoor zorgen dat meer medewerkers in de zorg blijven werken en zij eerst zélf gezond zijn. Het doel is om binnen vier jaar 25 procent minder uitval te realiseren en ongewenste uitstroom tegen te gaan. Ook organisaties als PGGM&CO en Vernet steunen het preventieplan. Dit meldt Stichting IZZ. 

Als dit plan gaat zoals het moet gaan, kunnen er 11.000 extra handen voor de zorg bij komen en is er een kostenbesparing van 1 miljard euro. De partijen willen dat demissionair minister Tamara van Ark voor Medische Zorg het preventieplan steunt en onderdeel maakt van het Nationaal herstelplan voor de zorg.

Mijlpaal

“Met dit preventieplan staan we in de startblokken om het huidige verzuim en ongewenste verloop in de zorg flink terug te dringen. Het is een mijlpaal dat verschillende relevante organisaties nu hun krachten en data bundelen om samen écht werk te maken van een gezonde zorgsector”, aldus Roland Kip, algemeen directeur van IZZ.

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Wat speelde er in 2025 rondom zorgpersoneel? 

    Gisteren om 14:53
    • Zorgpersoneel

    Drie uitzendkrachten iHub opgepakt voor verkrachting minderjarige bewoners

    24 december 2025 om 10:14

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht